Objavljeno: 24. 3. 2020. u 19:51
Lovorka Brajković

Poštovani i dragi kolegice i kolege studenti,

Posljednjih dana i tjedana suočeni smo s brojnim izazovima i bitno promijenjenom svakodnevicom. Možda ste nakon navale adrenalina kojeg su pratile krizne situacije, potres i svakodnevne šokantne vijesti vezane uz pandemiju koronavirusa, doživjeli osjećaj bespomoćnosti, pesimizma i visoke razine anksioznosti. Možda vam se takvi osjećaji čine neprimjerenima u odnosu na društvene mreže kojima pljušte duhovite objave u nastojanju da se humorom izborimo s nedaćama kojima smo izloženi. Možda osjećate potrebu dijeljenja svih neugodnih emocija koje trenutno proživljavate s obitelji ili prijateljima, a možda ste u tome zbog mjera prevencije širenja zaraze spriječeni, osjećate bijes zbog svega što proživljavate ili zabrinutost za osobe koje volite. Součeni ste i s neizvjesnošću trajanja aktualne situacije, socijalnim kontaktima svedenim na minimum i ograničenim oblicima komunikacije koji nam ne pružaju puninu izravne, osobne komunikacije i empatije.

U području u kojem nam je ipak dostupna određena razina kontrole, u očuvanju vlastitoga mentalnog zdravlja, želimo vam pomoći i pružiti potporu. Postoje uvijek rješenja koja stvaraju bolja stanja od postojećih. Zato vas potičemo da nam se javite ukoliko osjećate potrebu da vas saslušamo ili pružimo poneki konstruktivan savjet kako biste se što uspješnije, aktivnije i učinkovitije suočili sa zahtjevima ovih situacija.

Savjetovalište je u tu za sve vas!