Objavljeno: 8. 1. 2024. u 13:58
Josip Papak

Poštovani kolegice i kolege,

ovim vas želim informirati o provođenju Ankete za procjenu rada nastavnika u zimskom semestru ak. godine 2023./2024.

Anketa za procjenu rada nastavnika na Sveučilištu u Zagrebu u zimskom semestru ak. god. 2023./2024. provodit će se na daljinu putem Informacijskoga sustava visokih učilišta (ISVU) na obrascu definiranom na razini Sveučilišta u Zagrebu (online anketa).

Anketa će biti dostupna studentima od 8. do 28. siječnja 2024.

Anketa je dragovoljna i anonimna bez obzira na to što se provodi preko Studomata. Individualni rezultati zaštićeni su, a nastavnici će dobiti na uvid isključivo skupne rezultate vrjednovanja nakon završetka ispitnih rokova.

Rezultati ankete mogu se koristiti u svrhu izbora ili reizbora u zvanje ako je vrjednovanju pristupilo najmanje 50 % studenata koji su upisali kolegij.

Povjerenstvo za osiguravanje kvalitete Fakulteta hrvatskih studija donijelo je 18. prosinca 2023. prijedlog o objavi rezultata Ankete za procjenu rada nastavnika za 10 najbolje ocijenjenih kolegija i njihovih nastavnika. Prijedlog je upućen kao točka Dnevnoga reda sljedeće sjednice Fakultetskoga vijeća.

Ako prijedlog bude prihvaćen, rang lista 10 najbolje ocijenjenih nastavnika na razini pojedinoga kolegija u zimskom, odnosno ljetnom semestru, uključivala bi pripadajuću ocjenu u cjelini koja je nastavniku dodijeljena na osnovu aritmetičke sredine odgovora na prvih devet anketnih pitanja, ukupan broj ispunjenih anketa, ukupan broj studenata koji su upisali kolegij te ime i prezime nastavnika ili vanjskoga suradnika. Rang lista bi bila podijeljena u dvije grupe, do i iznad 20 upisanih studenata, s time da bi se za svaku grupu objavili najbolji rezultati na pet kolegija različitih nastavnika.

Budući da je odaziv na ankete koje se provode preko Studomata vrlo nizak, najljepše vas molim da studentima omogućite ispunjavanje ankete na predavanjima. Na jednom predavanju ostavite studentima nekoliko minuta da pristupe Studomatu putem mobilnih uređaja i ispune anketu za vaš kolegij.

Zahvaljujem na suradnji i srdačno pozdravljam,

S poštovanjem,

doc. dr. sc. Katarina Dadić

o. d. prodekana za nastavu i studente