Objavljeno: 6. 7. 2023. u 14:33
Goran Dejanović

Temeljem Odluke o rezultatima natječaja za raspodjelu potpora institucionalnom financiranju znanstvene djelatnosti u 2023. godini Povjerenstva za znanstvene pothvate Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu od 16. lipnja 2023. godine i potvrde Dekanskog kolegija od 29. lipnja 2023., za institucionalno financiranje znanstvene djelatnosti u 2023. godini prihvaćeni su znanstveni projekti:

1. Suvremene radne migracije – novi stanovnici Grada Zagreba (voditelj: doc. dr. sc. Marica Marinović Golubić)
  2. Filozofija prava i države Ante Starčevića (voditelj: prof. dr. sc. Pavo Barišić)
  3. Očekivanja građana od policije – hrvatska i europska perspektiva (voditelj: izv. prof. dr. sc. Irena Cajner Mraović)
  4. Transgeneracijski pristupi djetinjstvu iz perspektive pedagogije djetinjstva (voditelj: doc. dr. sc. Katarina Dadić)
  5. Hrvatski jezik u normama Međunarodne organizacije za normizaciju (ISO) (voditelj: prof. dr. sc. Mario Grčević)
  6. Ad coronam martyri: Hrvatska latinistička hagiografija u interakciji i kontekstu (voditelj: doc. dr. sc. Lucija Krešić Nacevski)
  7. Hrvatski jezik u interkulturnom kontekstu (voditeljica: doc. dr. sc. Vladimira Rezo)
  8. Istraživanje izvora za hrvatsku povijest u Republici Srbiji – Arhiv Jugoslavije (voditelj: doc. dr. sc. Vladimir Šumanović)
  9. Emocionalna inteligencija: razvoj i primjena mjernih instrumenata (voditelj: doc. dr. sc. Dario Vučenović)
  10. Humanist u nehumano doba – život i djelo don Filipa Lukasa (1871. – 1958.) (voditelj: izv. prof. dr. sc. Vlatka Vukelić)
  11. Kultura, mediji i sport: nove komunikacijske paradigme u digitalnom okružju (voditelj: doc. dr. sc. Matija Mato Škerbić)
  12. Demografski, odgojno‐obrazovni i kulturološki aspekti hrvatskoga iseljeništva u Italiji (voditelj: doc. dr. sc. Monika Komušanac)
  13. Sociolingvističko istraživanje i analiza govora različitih naraštaja Hrvata u Milanu (voditelj: prof. dr. sc. Sanja Vulić Vranković)
  14. Latinistička baština u komparativnoj perspektivi: književnojezični kontinuitet i didaktički aspekt (voditelj: izv. prof. dr. sc. Šime Demo)
  15. Iskustva i značenja domoljublja u Republici Hrvatskoj (voditelj: doc. dr. sc. Erik Brezovec)