Objavljeno: 24. 5. 2021. u 10:42
Danijela Vnučec Grdović

Poštovane i drage kolegice i kolege,

kao što ste već upoznati, jedan od ciljeva našeg UNIC projekta je jačanje među-sveučilišne mobilnosti studenata i nastavnika sa svih sveučilišta našeg UNIC saveza.

Svjesni da je zbog pandemije COVID-19 mogućnost fizičke mobilnosti značajno smanjena, željeli bismo razmotriti mogućnost otvaranja virtualne razmjene studentima koji studiraju na partnerskim sveučilištima. U tom smislu, na razini UNIC saveza započinjemo s prikupljanjem informacija o predmetima koji će se izvoditi online na engleskom jeziku u akademskoj godini 2021./2022., a na koje bi voditelji predmeta bili skloni prihvatiti određeni (manji) broj UNIC studenata. Ta bi lista predmeta bila ponuđena studentima na sveučilištima u UNIC savezu (uključujući i studentima na sastavnicama SuZg) koji bi na takav, jednostavniji, način, bez dodatnih financijskih troškova, mogli virtualno sudjelovati na predmetima na sastavnicama/sveučilištima u UNIC savezu. Napominjemo da ovaj oblik virtualne razmjene nije dio Erasmus+ projekta mobilnosti za 2021./2.

Ljubazno molimo da na razini vašeg fakulteta/akademije razmotrite mogućnost otvaranja predmeta koji će se izvoditi online i na engleskom jeziku (primjerice za studente koji dolaze na mobilnost) UNIC studentima. Detalji u vezi s pravilima oko upisa predmeta, pohađanja nastave, provjere znanja te priznavanja ECTS bodova bit će dogovoreni pojedinačno sa svakom sastavnicom SuZg, nakon što zaprimimo vaše iskaze interesa. Naravno, za priznavanje ECTS bodova nadležne su pojedine sastavnice/sveučilišta u skladu sa svojim pravilima.

Ako vam je ta mogućnost prihvatljiva, predlažemo da nastavnicima koji planiraju izvoditi predmete na engleskom jeziku u online okruženju u zimskom i/ili ljetnom semestru akademske godine 2021./2 uputite upit jesu li voljni na predmet prihvatiti i određeni broj UNIC studenata kojima bi se omogućilo praćenje predavanje i stjecanje ECTS bodova, a u skladu s programom predmeta. Na takav način, očekujemo, povećao bi se broj stranih studenata koji pohađaju pojedine predmete (ovisno o broju mjesta koji nastavnici otvore), a predmeti i nastavnici bili predstavljeni i vidljiviji širem krugu studenata i kolega u UNIC međunarodnom okruženju.

Molimo da se nastavnici koji bi željeli omogućiti sudjelovanje UNIC studentima na svojim online predmetima na engleskom jeziku jave do petka 4. lipnja 2021. na e-mail mail adresu ; dvnucec@hrstud.hr.