Objavljeno: 23. 4. 2024. u 10:07

Hrvatsko društvo klasičnih filologa, jedno od najstarijih i najvećih udruženja profesora latinskog i grčkog jezika u ovom dijelu Europe, ove godine slavi pola stoljeća svojega postojanja. Osnovano je u Zagrebu 25. travnja 1974. godine kao udruga koja radi na razvijanju, unapređenju i popularizaciji klasične filologije, na istraživanju antičke kulture i civilizacije i njezina nasljeđa te na proučavanju srednjovjekovnog i novovjekovnog – osobito hrvatskog – latiniteta. Društvo je ključan partner prosvjetnim vlastima u osmišljavanju nastavnih programa latinskog i grčkog jezika, surađuje sa srodnim udrugama u Republici Hrvatskoj i inozemstvu te znanstvenim i izdavačkim aktivnostima doprinosi razvoju antičkih studija.

Svečana akademija u povodu 50. obljetnice Hrvatskoga društva klasičnih filologa održat će se pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske te predsjednika Gradske skupštine Grada Zagreba Joška Klisovića u četvrtak, 25. travnja 2024. godine, s početkom u 19 sati u Hrvatskome državnom arhivu u Zagrebu (Trg Marka Marulića 21).

Pozivnica