Objavljeno: 11. 3. 2024. u 08:54

Zagrebački estetički laboratorij posjetio je 23. veljače 2024. godine izložbu Mit mode uglednog, svjetski poznatog crnogorskog i hrvatskog slikara i pisca Dimitrija Popovića. Uz veliki medijski interes i brojne poznate osobe iz hrvatskog javnog života, 7. veljače 2024. u organizaciji Muzeja Mimara, Dimitrije Popović predstavio je u Meštrovićevu paviljonu novi ciklus od četrdesetak radova (slika, crteža i instalacija) posvećen promišljanju mode, ženskog tijela i njegove metamorfoznosti, ali i erosa, boli te prolaznosti. Otvorenje je popraćeno zanimljivim performansom koji se može pogledati ovdje

Zahvaljujući gospodinu Siniši Pušonjiću, voditelju marketinga Muzeja Mimara, članovi Zagrebačkog estetičkog laboratorija imali su prilike doznati kako je nastala ova izložba, ali i poneke zanimljivosti iz Popovićeva umjetničkog života, a potom i samostalno razgledati radove koji su ih potaknuli na raspravu o fenomenu mode, njezinoj moći u suvremenom društvu, o odnosu mode i umjetnosti, ali i ulozi mode u formiranju slike pojedinačne ljepote i opće estetike.