Objavljeno: 19. 12. 2022. u 11:14

Strani studenti Fakulteta hrvatskih studija u sklopu predmeta Hrvatski za neizvorne govornike posjetili su Etnografski muzej u petak 16. prosinca 2022. pod vodstvom doc. dr. sc. Antonije Ordulj. O hrvatskoj etnografskoj baštini s posebnim naglaskom na tradicionalne božićne običaje i izradu kinča, tradicionalnoga ukrasa od krep-papira, govorila je muzejska pedagoginja Anastazija Petrović. Nakon uvodnoga predavanja za studente je organizirana radionica izrade božićnoga kinča.

kinč