Objavljeno: 5. 11. 2022. u 11:43

Universitas

U 156. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

• Rektor Stjepan Lakušić preuzeo vođenje Sveučilišta u Zagrebu i predstavio prorektorski tim (str. 2)
  • Velika reportaža s inauguracije rektora Lakušića u Hrvatskom narodnom kazalištu Zagreb (str. 3-4)
  • Reportaža: Konferencija KOMPAS o predškolskom odgoju u Osijeku (str. 9)
  • Intervju: Domagoj Damjanović, novi dekan Građevinskog fakulteta (str. 12-13)
  • Znanstvena „Srebrna obljetnica“ u Dalmaciji (str. 14)
  • Reportaža: Stoljeće obrazovanja u stomatologiji (str. 15)
  • Sporazum o suradnji Sveučilišta u Zagrebu i Ličko-senjske županije (str. 15)
  • Reportaža s terenske nastave – Ekskurzija u srcu međimurske prirode (str. 18)
  • Reportaža: 20. ARCA, međunarodna izložba inovacija (str. 18)
  • Reportaža: Dan Fakulteta prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu (str. 21)
  • Intervju: Davor Švaić, dekan Akademije dramske umjetnosti (str. 22-23)
  • Učiteljski fakultet proslavio Svjetski dan učitelj (str. 24)
  • Intervju: Miro Gavran, predsjednik Matice hrvatske (str. 25)
  • Studenti Odsjeka za komunikologiju Fakulteta hrvatskih studija pišu (str. 28)

Dominik Omerović: Neka ti javni nastup ne bude tlaka
Irena Radoslav: Prijavi se i postani nova Mlada nada!

PDF broja 156 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) u PDF-u ovdje.

Teme iz hrvatskoga akademskoga života dostupne su i na informativno-znanstvenom portalu Universitas, Facebooku i Twitteru. Tamo se predstavljaju događaji na Sveučilištu u Zagrebu, s osobito uspjesi, postignuća i projekti studenata, znanstvenoga i nastavnoga osoblja. Svrha je digitalnih platformi Sveučilišta dinamičnija objava različitih sadržaja vezanih uz djelovanje Sveučilišta u Zagrebu, njegovih sastavnica, znanstvenih i odgojno-obrazovnih ustanova u digitalnom okružju.