Objavljeno: 29. 7. 2020. u 16:01

Universitas

U 129. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Razgovor: prof. Lovorka Brajković o psihološkim posljedicama krize COVID-a-19 (str. 12-13)

- Natječaj za upis na doktorske studije Fakulteta hrvatskih studija (str. 23)

- U spomen prof. Tomislavu Raukaru (str. 28)

- Razrješenje prof. Vlahović Štetić s mjesta dekanice Filozofskoga fakulteta u Zagrebu - kronologija zbivanja (str. 3-5)

- Razgovor: prof. emeritus Igor Čatić o terminološkim nedoumicama vezanima uz STEM i STEAL (str. 20-21)

- Okrugli stol o umjetnoj inteligenciji i digitalizaciji Hrvatske (str. 14)

- Fenomen e-sporta u očima zagrebačkih studenata (str. 30-31)

Osim navedenog Universitas donosi razgovore s istaknutim pojedincima, vijesti iz sveučilišnoga života i predstavlja uspješne studente, znanstvenike, projekte, skupove i izdanja.

PDF broja 129 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) u PDF-u ovdje.