Objavljeno: 16. 3. 2020. u 12:03

U Multimedijalnoj dvorani Novoga kampusa Sveučilišta u Zadru u četvrtak, 12. ožujka 2020. održano je predstavljanje novoga izdanja knjige Nad jabukama vile Hrvatice, čiji je autor prof. dr. sc. Tihomil Maštrović, profesor Fakulteta hrvatskih studija. Knjigu su predstavili prof. dr. sc. Josip Faričić, prorektor Sveučilišta u Zadru, prof. dr. sc. Josip Lisac, prof. dr. sc. Robert Bacalja, recenzent, i sam autor.

U knjizi su zastupljeni radovi profesora Maštrovića koje je prethodno objavljivao u raznim zbornicima, znanstvenim i književnim časopisima, te ih prikupio kako bi na temelju prikazanih rezultata istraživanja predočio pregled pojedinih tema hrvatske književne i kazališne baštine, u vremenskom rasponu od hrvatskog narodnog preporoda do suvremenoga književnog stvaralaštva, revidirajući pritom neke dosadašnje književnohistoriografske zablude i otkrivajući nedovoljno poznate činjenice hrvatske kulturne povijesti.

Zadar