Objavljeno: 31. 8. 2020. u 08:12

Universitas

U 130. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- komentar „Destrolucija kao globalni fenomen" prof. Ante Čovića (str. 17)

- doc. Vlatka Vukelić o misiji Hrvatskoga sveučilišnoga sindikata (str. 8)

- Prof. Goran Bubaš analizira kolektivni ugovora za znanost i visoko obrazovanje (str. 6-7)

- Umro je Tonko Maroević, velikan hrvatske kulture (str. 22)

- Sveučilište u Zagrebu među najboljih 500 svjetskih sveučilišta (str. 3)

- Mobing na Filozofskom: mobingiran i povjerenik za zaštitu od mobinga (str. 8-9)

- Korčula prvi hrvatski otočni sveučilišni grad (str. 14-15)

- Pismo o pravednosti i otvorenoj raspravi - prikaz apela utjecajnih svjetskih intelektualaca (str. 16)

- Pčele su važan saveznik u očuvanju ekosustava (str. 18-19).

Osim navedenog Universitas donosi razgovore s istaknutim pojedincima, vijesti iz sveučilišnoga života i predstavlja uspješne studente, znanstvenike, projekte, skupove i izdanja.

PDF broja 130 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) u PDF-u ovdje.